****Scroll down for Hungarian****

Responsibilities

  • You’ll work closely together with Product Managers and the Head Developer to conceptualize new features
  • You’ll co-operate with Customer Support Managers to build new features for our large-and-growing user base
  • You’ll learn about new technologies and discuss potential solutions to problems
  • Identify, prioritize and execute tasks in the software development life cycle
  • Developing the applications by producing clean, efficient code

Requirements

  • 1-3 years experience in PHP development
  • Knowledge of object-oriented programming
  • Experience building and debugging complex systems in a team environment
  • MySQL knowledge
  • Excellent problem-solving skills
  • Working independently and as a part of a team shouldn’t be a problem for you
  • High standards for your code
  • Experience in XML, CSV  generation with PHP
  • Intermediate English knowledge, exam is not required
  • Knowledge of JavaScript, NodeJS

Bonus Points

  • Other front-end knowledge
  • Knowledge of Linux, Apache and GIT
  • Experience with automated testing

What we offer:

  • Office in the city center, couple of minutes away from the Main Square
  • Great atmosphere every day
  • Opportunity to develop your knowledge while working on an international project
  • Competetive salary, which is in parallel with your skills and duties

How To Apply

Send your complete CV to jobs@syncee.io  Include [Job Application] keyword in your subject.

****Hungarian below****

Feladatok:

  • Szoros együttműködésben fogsz dolgozni a Projekt Vezetővel és a Vezető Fejlesztővel, azért hogy új funkciókat körvonalazzatok és fejlesszetek.
  • Együtt fogsz dolgozni az Ügyfélszolgálatos kollégákkal, hogy az ügyfelek kéréseit is megfelelően kielégítsük.
  • Új technológiákkal tudsz megismerkedni és megoldásokat kell keresned a megjelenő problémákra.
  • Minden egyes héten használni tudod a meglévő tudásodat, hogy hozzájárulj az új funkciók létrehozásához.
  • Realizálnod, priorizálnod és kivitelezned kell különböző fejlesztői feladatokat
  • Az applikáció fejlesztése tiszta és hatékony kód használatával

Elvárások:

  • 1-3 év PHP fejlesztői tapasztalat
  • Objektum-orientált fejlesztés ismerete
  • Tapasztalat komplex struktúrák felépítésében és javításában
  • MySQL ismeret
  • Kiváló problémamegoldó képesség
  • Önálló munkavégzés, de a csapatmunka sem esik nehezedre
  • Magas elvárások a saját kódod minőségét illetően
  • XML és CSV készítés PHP-ban
  • Középszintű angoltudás (vizsga nem elvárás)
  • Javascript és NodeJS ismerete

Előnynek számít:

  • Egyéb front-end tudás
  • Linux, GIT és Apache ismeretek
  • Automatizált teszteléssel való tapasztalat

Amit mi kínálunk:

  • Iroda a város szívében, pár perc sétára a főtértől
  • Felszabadult atmoszféra
  • Lehetőség PHP és más programozói tudás bővítésére miközben egy nemzetközi projecten dolgozol
  • Versenyképes fizetés, ami összhangban van az elvárásokkal és a képességeiddel

Kérjük, küldd el a fényképes önéletrajzodat a jobs@syncee.io címre.

Guest-blogger at Syncee. Professional in SaaS & startup marketing, social media, and e-commerce. Passionately seeks new business opportunities, executes marketing campaigns and always ready to write new articles on the industry.